Comisia paritară este constituită în cadrul Consiliului Județean Ilfov prin Dispoziția Presedintelui Consiliului Județean nr. 200/25.03.2021, în baza prevederilor H.G. nr. 833/2007 privind normele de organizare şi funcţionare a comisiilor paritare şi încheierea acordurilor colective, cu modificările și completările ulterioare. Prin participarea funcționarilor publici în comisia paritară se asigură dialogul social în cadrul instituțiilor.

Dispoziția Preşedintelui Consiliului Judeţean Ilfov nr. 579/08.07.2021, privind modificarea şi completarea componenţei Comisiei Paritare a funcţionarilor publici din cadrul aparatului de specialitate al Consiliului Judeţean Ilfov

Dispoziția Preşedintelui Consiliului Judeţean Ilfov nr. 200/25.03.2021, privind constituirea Comisiei Paritară a funcţionarilor publici din cadrul aparatului de specialitate al Consiliului Judeţean Ilfov

Comments are closed.