𝐂𝗼𝐧𝐬𝐢𝐥𝐢𝐮𝐥 𝐉𝐮𝐝𝐞𝐭̦𝐞𝐚𝐧 𝐈𝐥𝐟𝗼𝐯 𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐝𝐞 𝐚𝐬𝐭𝐚̆𝐳𝐢 𝐩𝐚𝐫𝐭𝐞 𝐝𝐢𝐧 𝐀𝐬𝗼𝐜𝐢𝐚𝐭̦𝐢𝐚 𝐑𝗼𝗺𝐚̂𝐧𝐚̆ 𝐩𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮 𝐒𝗺𝐚𝐫𝐭 𝐂𝐢𝐭𝐲 𝐬̦𝐢 𝐌𝗼𝐛𝐢𝐥𝐢𝐭𝐚𝐭𝐞

Acest lucru se traduce printr-un pas înainte pentru dezvoltarea comunității ilfovene.
Din postura de membru al Asociației pentru Smart City și Mobilitate, Consiliul Județean Ilfov are mai multe beneficii, printre care:

– poate lua parte la programele cu finanțare europeană;
– are acces la cele mai noi tehnologii în materie de digitalizare;
– poate participa, gratuit, la cele mai importante evenimente ale industriei Smart City/County;

Hubert Thuma, președintele CJ Ilfov: „Digitalizarea ne ușurează viața și dezvoltă comunitatea în care trăim din punct de vedere economic. Un județ care stă bine la capitolul digitalizare atrage investitori cu tehnologii moderne. Iar asta înseamnă bani în comunitate, locuri de muncă, modernizare.”