𝐄𝐥𝐞𝐯𝐢𝐢 𝐣𝐮𝐝𝐞𝐭̦𝐮𝐥𝐮𝐢 𝐈𝐥𝐟𝐨𝐯 𝐚𝐮 𝐝𝐞𝐯𝐞𝐧𝐢𝐭 𝐣𝐮𝐫𝐧𝐚𝐥𝐢𝐬̦𝐭𝐢 𝐩𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮 𝐨 𝐳𝐢

Zeci de copii ai claselor gimnaziale din Cernica (Tânganu), Domnești și Cornetu au ajuns, astăzi, în redacțiile de știri ale Televiziunii Romania TV, Antena 3 și Metropola TV,însoțiți de cadrele didactice.

🎥 Au pășit pentru prima dată în studiourile TV, dincolo de micile ecrane, unde au avut ocazia să stea față în față cu cei mai cunoscuți jurnaliști din România.

🎤 Cei mici și-au luat rolul în serios. Au pus repede mâna pe microfon și, chiar dacă au avut trac de cameră, au trecut la filmări.

📺 Acțiunea a fost realizată de către Consiliului Județean Ilfov, prin Direcția Comunicare și Mass-Media, alături de Inspectoratul Școlar Județean ILFOV, cu sprijinul Televiziunilor România TV, Antena 3 și Metropola TV.

🎓 Lecția de astăzi – 𝑒𝑑𝑢𝑐𝑎𝑡̦𝑖𝑎 𝑒𝑠𝑡𝑒 𝑐𝑒𝑎 𝑚𝑎𝑖 𝑖𝑚𝑝𝑜𝑟𝑡𝑎𝑛𝑡𝑎̆ 𝑖𝑛𝑣𝑒𝑠𝑡𝑖𝑡̦𝑖𝑒 𝑖̂𝑛 𝑣𝑖𝑖𝑡𝑜𝑟!